Kontaktuppgifter

MP-Maustepalvelu

Kontaktuppgifter

Postadress:
MP-Maustepalvelu
PL 56
13101 Tavastehus

Besöksadress: Luukkaankatu 6

E-post: förnamn.efternamn@maustepalvelu.com

Beställningar

Puh. +358 20 729 0333
Email: tilaukset@maustepalvelu.com

Faktureringsadress

E-faktureringsadress: 003708550592
e-faktureringsadress:
003708550592
E-faktureringsoperatör:
Opus Capita Group Oy
Operatörens förmedlarkod:
E204503

Pappersfakturor ska skickas till:
MP-Maustepalvelu
PO BOX 11908
01051 FAKTUROR

E-postfakturor:
talous@maustepalvelu.com

Vägbeskrivningar

MP-Maustepalvelu Oy ligger i stadsdelen Kantola i Tavastehus på Luukkaankatu 6.

Kantola kan nås från stadens centrum genom att köra genom Keinusaari till Vanajantie.Från andra håll, ta riksväg 10 varifrån du kör till Vanajantie via avfarten bredvid Vanaja-kyrkan.

Risto Kivimäki

Försäljningschef

+358 20 729 0339
risto.kivimaki@maustepalvelu.com

Heini Ahvenharju

Kundansvarig

+358 20 729 0338
heini.ahvenharju@maustepalvelu.com

Juha Kaikko

Kundansvarig

+358 20 729 0344
juha.kaikko@maustepalvelu.com

Tauno Mustalahti

Kundansvarig

+358 20 729 0337
tauno.mustalahti@maustepalvelu.com

Taisto Rönkkö

Kundansvarig (Export)

+358 20 729 0340
taisto.ronkko@maustepalvelu.com

Esa Saarela

Kundansvarig

+358 20 729 0366​
esa.saarela@maustepalvelu.com

Raija Saksa

Kundansvarig

+358 20 729 0334
raija.saksa@maustepalvelu.com

Essi Sarrivaara

Kundansvarig (Export)

+358 20 729 0332
essi.sarrivaara@maustepalvelu.com

Janne Hietanen

Produktutvecklingschef

+358 20 729 0341
janne.hietanen@maustepalvelu.com

Pekka Kahila

Produktutvecklingschef (Export)

+358 20 729 0367
pekka.kahila@maustepalvelu.com

Seija Rämö

Produktutvecklare

+358 20 729 0342
seija.ramo@maustepalvelu.com

Kaarina Yli-Marttila

Produktutvecklare

+358 20 729 0343
kaarina.yli-marttila@maustepalvelu.com

Jussi-Pekka Alho

Produktutvecklare

+358 20 761 9480
jussi-pekka.alho@maustepalvelu.com

Iida Stylman Maustepalvelu

Iida Stylman

Produktutvecklare

+358 20 761 9487
iida.stylman@maustepalvelu.com

Timo Järvinen

Provassistent

+358 20 729 0331
timo.jarvinen@maustepalvelu.com

Ulla Valkama

Inköpschef

+358 20 729 0351
ulla.valkama@maustepalvelu.com

Juha-Pekka Numminen

Inköpare

+358 20 729 0352
juha-pekka.numminen@maustepalvelu.com

Kirsti Savolainen

Inköpare

+358 20 729 0354
kirsti.savolainen@maustepalvelu.com

Mari Lindström

Supply Chain Coordinator

+358 20 729 0353
mari.lindstrom@maustepalvelu.com

Olli-Pekka Vesala

Planerare

+358 20 729 0365
olli-pekka.vesala@maustepalvelu.com

Evgueni Spajev

Evgueni Spajev

Planerare

+358 20 729 0346
evgueni.spajev@maustepalvelu.com

Joonas Jokiniemi

Produktionschef

+358 20 729 0350
joonas.jokiniemi@maustepalvelu.com

Pasi Lehtinen

Förman

+358 20 729 0364
pasi.lehtinen@maustepalvelu.com

Timo Kinnunen

Förman

+358 20 761 9489
timo.kinnunen@maustepalvelu.com

Kasvokuva Mikko Haikasta

Mikko Haikka

Förman

+358 20 761 9484
mikko.haikka@maustepalvelu.com

Leena Ruponen

Kvalitetsansvarig

+358 20 729 0356
leena.ruponen@maustepalvelu.com

Laura Kääpä

Kvalitetskontrollant

+358 20 729 0357
laura.kaapa@maustepalvelu.com

Sari Välilä

Specialist på produktinformation

+358 20 729 0355
sari.valila@maustepalvelu.com

Teemu Virtanen

Kvalitetssamordnare

+358 20 729 0368
teemu.virtanen@maustepalvelu.com

Mikko Salonen

Verkställande direktör

+358 20 729 0336
mikko.salonen@maustepalvelu.com

Pirkko Monto

Ekonomichef

+358 20 761 9485
pirkko.monto@maustepalvelu.com

Johanna Träff

Revisor

+358 20 729 0348
johanna.traff@maustepalvelu.com

Marja Routimo Maustepalvelu

Marja Routimo

HR-specialist

+358 20 729 0369
marja.routimo@maustepalvelu.com

Jarno Kääpä

IT-chef

+358 20 729 0347
jarno.kaapa@maustepalvelu.com

Nora Kopra

IT-stödperson

+358 20 729 0345
nora.kopra@maustepalvelu.com